جستار: چارچوب های مرجع خدمات مالی و پولی

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

بانکداری دیجیتال

• سرپرست کل
    سرپرست کل

در این جستار به چارچوب های مرجع خدمات مالی و پولی می پردازیم.

ضمیمه ها:
    پاسخ

سرپرست کل
    سرپرست کل

مدت‌هاست كه بحث استفاده از به‌روش‌ها و چارچوب‌هاي آماده صنعتي در صنعت بانكي كشور مطرح است. تا جائيكه من اطلاع دارم، تعدادي از بانك‌ها و شركت‌هاي ارائه كننده راه‌حل‌هاي بانكي در كشورمان نيز به مطالعه، بررسي و حتي استفاده آزمايشي از آن‌ها پرداخته‌اند. در اين ميان طيف گسترده‌اي از نظرات و ديدگاه‌ها در فاصله رد و قبول اين رويكرد بوجود آمده‌اند.

من از جمله افرادي هستم كه معتقدم اين چارچوب‌ها در حكم مراجع و منابعي سرشار از درس‌آموخته‌ها، تجارب موفق و به‌روش‌ها به خلق نگاه‌هاي جديد و همچنين بهبودهاي اساسي در معماري و نظام اجرايي موسسات مالي كشور مي‌توانند كمك كنند؛ چه از بعد معماري كسب‌و‌كار، چه از بعد معماري راه‌حل‌هاي بانكي و همچنين از ساير ابعاد ديگر. ولي از سويي نيز معتقدم كه اين چارچوب‌ها و به‌روش‌ها قادر به پوشش كامل و جامع همه نياز‌هاي مورد مطلوب ذي‌نفعان شبكه بانكي كشور ما نيستند و نمي‌توان در مقام استفاده از آنها تمام روش‌ها، استاندارد‌ها و توصيه‌هاي آنها را بدون چون و چرا و بدون توجه به نيازهاي خودمان و صرفاً به اتكاء جايگاه آنها به عنوان الگوهاي موفق مورد استفاده قرار دهيم. به عبارتي آنها را بدون ارزيابي دقيق به ناخداي كشتي طوفان‌زده خود برگزينيم و به هر طريق و به هر مسيري خواستند همراي‌شان كنيم. نظر شما در اين خصوص چيست؟

جستار: چارچوب های مرجع خدمات مالی و پولی

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
پاسخ به : چارچوب های مرجع خدمات مالی و پولی

شما می توانید از BBCodeها برای قالب بندی محتوایتان استفاده کنید.
اکانت شما نمی تواند از BBCodeهای پیشرفته استفاده کند آن ها قبل از ذخیره از بین می روند.

اطلاعات شما:

طراحی و آماده سازی در سال 2019 و کلیه حقوق وبسایت فینتکپدیا محفوظ می باشد.